Turvalisusest merel – about kayak safety

Meri võib olla rahulik üks hetk ja vahutada lainetes natukene hiljem. Selge taevas võib ühel hetkel olla äkiline udu. Ka laevade ja teiste sõidukite liiklus on oluline. Riske ei tasu võtta ilmaasjata. Mul on kaasas telefoninumbrid merepäästeametisse, kaks mobiiltelefoni veekindla kaitsega, ohurakettid (3tk), võimalus ilmateadet kuulata, päikeseelekter elektroonika laadimiseks ja spot sateliit seadik. Spot on eriti kasulik kui väga ootamatu olukord tekkib (näiteks läheb süsta katki avamerel). Sellega lähevad signaalid lähematele päästekordineerijatele ja päästetöö hakab kohe pihta. Suurima turvalisuse leian aga Jumalas, sisemise rahu läbi. Mõni ütleks, et see on intuitsioon või kõhutunne aga mina kogen selgelt kas rahu või rahutust südames kui näiteks pikk ülesõit merel ootab ees. Olen mitmetel kordadel juba teel ja pööran ümber tund aega hiljem kui ei kogu rahu selle asja üle. Usun, et samuti juhib Jumal mind igapäevases elus. Iga päev on vaja teha otsuseid, mõned suuremad ja mõned pisemad ja need määravad mu tuleviku. Kui lennuk stardist kaks kraadi valesti suunab siis on lõppuks asukoht hoopis teine. Usun, et Jumalal on hea plaan ja eesmärk iga inimese eluga. Meil aga on enda valik kas tahame oma teed minna või valime Jumala tee. Kui ütlen jah Jumalale siis juhatab ta mind Püha Vaimu läbi ja ta poeg Jeesus Kristus vastutab selle eest et turvaliselt jõuan “sadamasse”.

The sea may be calm one moment and with whitefoaming waves a little bit later. Clear sky may suddenly turn into fog. Also, boat traffic is an important element. The risks can not to be taken in vain. With me on the expedition I have, two mobile phones, waterproof protected, (with numbers to the closest sea rescue, emergency rockets( 3pc ), the opportunity to listen to the weather forecast with equivalent equipment, solar power electronics and Spot. . Spot is particularly useful when a very unexpected situation arises ( for example, if the kayak sinks on open sea). It sends signals to the nearest rescue coordination center with immediate action.
The greatest security, is inner peace with God. Some would say that it’s intuition or a gut feeling but I ‘m experiencing clearly whether there is peace or unrest in my heart when for example crossing a bigger distance on sea. I have on several occasions made a choice to cancel a crossing when the peace was missing and I sensed an unrest. I find it the same way in everyday life. Every day there are decisions to be made, directions to be taken. If a plane takes off with two degrees out of target direction, the landing will be in quite another place. I believe that God has a great plan and purpose for each person’s life . We, however, have our own choice whether we want to go our own way , or we choose God’s way . If I say yes to God and his leading through the Holy Spirit then Christ is responsibel that I make it to the “safe harbour”.

IMG_1756

Kayaking 8

Posted in Aerutamine
Viimased kommentaarid